Participativní rozpočet

Spouštíme nový projekt. Jsme otevřeni nápadům na zlepšení.

Chcete spolurozhodovat o tom, co se ve městě bude dít, co se opraví či postaví? Máte nápad, co v našem městě vylepšit? Schází vám něco v okolí? Chybí vám kulturní, relaxační či sportovní vyžití? Máte návrhy na úpravy či instalace prvků ve veřejném prostoru, zvelebení veřejného prostranství, zkvalitnění životního prostředí, sousedská setkání, vzdělávání, volnočasové aktivity a podobně? Zapojte se do participativního rozpočtu.

Jediné, co musí návrh v této oblasti splňovat, je, aby měl přínos pro město a jeho občany a být v souladu se strategickým plánem města.

Stačí mít zajímavý nápad a k jeho prosazení a realizaci splnit pár pravidel. V letošním roce můžete navrhovat projekty v celkové výši 500.000,- korun

Jak to funguje?

1.

1. 2. 2021 - 15. 3. 2021: Příprava a podání žádosti

Začněte tím, že si prostudujete pravidla ročníku 2021. Můžete navrhnout pouze tři projekty, takže si své rozhodnutí dobře rozmyslete.

Podat projekt
2.

1. 2. 2021 - 31. 3. 2021: Kontrola a úprava návrhů

Všechny projekty, které splní schválená pravidla, budou překontrolovány a předkladatel vyzván k případnému doplnění nebo upřesnění projektu.

Přidejte návrh
3.

15. 4. 2021 – 14. 5. 2021: Prezentace návrhů a hlasování

Finální výběr proběhne formou hlasování občanů. Každý z vás bude moci vybrat projekt, který podle něj nejvíce pomůže zlepšení života v Bruntále. 

Pravidla ročníku

Bez pravidel to nejde, tak prosím i této části věnujte vaši pozornost. Děkujeme.

Menu